Книжковий огляд. Work in Progress, Рене РедзепіМайже рік тому я вперше потрапила до Noma. Є події настільки сильні, що вони ніби створюють портал - і ти будь коли можеш перенестись туди, у цей момент. А зараз я читаю книгу, у якій шеф-кухар та засновник Нома відкрито та щиро розповідає про рік свого життя, який він свідомо вирішив присвятити дослідженню креативності та добробуту цього закладу.


Я читаю і з кожною сторінкою мрію повернутись туди ще більше. Як ніколи не зупиняється робота наших органів, а особливо - серця - так ніколи в цих стінах не полишать роботу над тим, щоб створювати по-справжньому щасливий ресторан і рухатись від любові. А ми щасливі бути спостерігачами та співучасниками цього процесу.While we are sleeping a world is happening in each process, a little universe. Boy said to me “Dude! Take it easy, you are about to create life here”. I love that. As we are playing with nature, adding tiny members to our team. On these occasions cooking is the most magical thing you can do.

Отож, книга Рене Редзепі Work in Progress: a Journal.Нома - один з найкращих ресторанів світу, який неодноразово отримував відповідні винагороди від найшанованіших гастрономічних премій. Нома започаткували з метою вивчення локального та створення Нордичної кухні. Але так сталося, що дуже місцевий задум розвернув світову гастромію, і загальний рух з вісі екзотичного та надоригінального змістився до пуристичного, сезонного і сталого.


З того часу Рене та команда зайняли особливе місце в ресторанному світі - вони пропагують підхід "тут і зараз" та збиральництво, вчать новому погляду на їжу та ставлення до команди і, загалом, щасливій кухні.


When you take a home-cooking staple, one that almost everyone has a reference point for, a dish that is emotionally charged, one that mothers have made many times to nourish their families - how do you elevate it? I guess a lot of people would say you should not: don't fix it if it's not broken. But if food is part of culture it has so stay relevant, it can't be static. How, then, do you breathe life into some of these classics?


Я б сказала, що завдання цієї книги - дослідити і самого себе, і проаналізувати роботу Нома, здійснити спробу подивитись на себе ж зі сторони. І я впевнена, що цей досвід, якщо сприйняти його уважно, може стати надзвичайно корисним інструментом для побудови аналогічних "щасливих систем" рестораторами і шеф-кухарями світу.


Це не підручник, не інструкція, а тільки щоденник, який закінчується переліком команди та ілюстрованими рецептами страв, які було створено за цей рік (з тих що потрапили до меню).


Як не зупинитись? Як описати самого себе? Як дослідити джерела власного підходу? Я сформулювати себе у підхід?Ми читаємо і бачимо як створює команда Нома, які цілі та мету собі ставить, з якими складнощами зустрічається. Як розчарувується і вірить. Як природа, погода, місто впливають на задуми, як особисте переплітається з професіональним. Важлива риса Рене - ділитись відкрито усім, що може стати в нагоді його послідовникам.


And the idea of creating delicious flavour you have to wait the right moment for - sometimes months - I find it quite satisfying.

Дуже радимо знайти доступ до книги усім кого цікавить нове лідерство, гастрономія та побудова сталих систем. Замовити можна тут: https://amzn.to/2BHEzRoКнига: Рене Редзепі Work in Progress: a Journal.

Фото: Phaidon, foodpowa.com Авторка: Яна Жадан