Сливи "по-свашиному" від мами СашкаЗдається, три літа тому ми сіли втрьох у машину Сашка - Кріс, сам Сашко та я - і поїхали на пікнік у таємничі місця на Трухановому острові. Було спекотно, трава вже жовтіла, а одним з приводів стало те, що Сашко готував турецьку класику - чій кьофте, яку тоді ми пробували вперше, але встигли міцно полюбити і під час пізніших поїздок до Стамбулу. Можливо, одного дня ми вмовимо його поділитись власним рецептом кьофте, та сьогодні про інше.


На десерт Сашко захопив сливи у сиропі, що готувала його бабуся. Смак був незабутнім, і я попросили в нього рецепт. І зараз папірець з інструкцією завжди супроводжує мене у внутрішній кишені робочого блокноту./ тут слайдер зі світлинами, знайдіть стрілочку на фото, праворуч /"Хотів просто додати, що на Поліссі фрукти - рідкісні гості в садку. Слива, алича, груша гниличка - ось стандартний набір фруктових дерев за сараєм та вздовж паркану. Просто зараз сливою нікого не здивуєш, а я вперше побачив шовковицю вже в Києві для прикладу" - додає Сашко.


Тому гнилички та сливи для мене - це така ж стійка асоціація з поліськими селами, як і верхові болота під очеретом чи піщані соснові гряди. Такий собі концетрат кінця літа: низькі зелені від лишайнику стовбури слив над позеленілими від віку парканами.

Доки сливи все ще у сезоні, ми з дозволу Сашка ділимось з вами цим скарбом - рецептом слив по-свашиному.

Сливи "по-свашиному"


На 3 кг слив ("венгерки").


Сливи зривати з дерева (трохи не достиглі). Помити і класти в кастюлю.


На сироп:

1,5 кг цукру

33 г оцету

30 шт гвоздики

25 горошків перцю

10 горошків душистого перцю

10 шт. лаврового листа

0,5 ст.л. кориці.


На дно емальованої кастрюлі влити 100 г води і додати усе на сироп.


Довести до кипіння.


Вже гарячим залити сливи, а через добу зцідити сироп.


Прокип'ятити і знову залити. І до так повторювати до 10 днів.


Вже на 7-8-му дні можна припиняти, якщо подобається смак.


На 10-ий день: розкласти сливи по банках, сироп довести до кипіння, залити сливи сиропом і закатати.


Рецепт: Сашко Боровський та його мама, Тетяна.

Світлини: з архівів Сашка