У пошуках натурального. Київ


Фото: Сергій МоргуновНагадуємо, тема вересня - натуральне!

І сьогодні ми ділимось з вами місцями, де його можна шукати і знайти.The Naked Bar


Чесно буде сказати, що у розповіді про це місце ми особисто зацікавлені. Адже TNB або Naked, як його називають містяни, - це перший заклад, що ми як Foodies відкрили у Києві. Бар є частиною проєкту The Naked Room, де під одним дахом об'єднались галерея, книжковий корнер від IST Publishing та наша винна вітальня.У місця три любові - турбота про гостей, кава та натуральне вино. Меню досить коротке і часто оновлюється, отож тут завжди можна випити щось з новинок винних полиць, але й насолодитись смаками, до яких ви встигли призвичаїтись.

Тут щиро ділимось тим, що любимо - від хліба та сиру до вина і кави. Ми створювали це місце як простір відкритої радості та сусідства, де всім добре і кожен може дізнатись щось нове. І наша любов до культури натурального вина - це ще одні знамена, які бар сміливо несе та збирає під ними все більше гостей.


Тут проводяться винні вечори, поп-апи київських шеф-кухарів та сніданки з улюбленими крафтовимим виробниками, а також сюди завжди варто забігти на пляшку to-go.


Рекомендації:

гречаний хліб з вершковим маслом та копченою сіллю і келих угорського Pinot Noir чи сицилійського оранжу Calcarius.


Барвінок


Винний бар с закусками, який відкрився місяць тому у закутку БРО маркет. Це магазин і бар Ігоря Сухомлина та винних імпортерів Roots. Близько 85 видів вина - натурального і не тільки. Келихами або пляшку додому. 

Тут вас зустріне бармен Артем, запропонує натурального ігристого, кілька невеликих закусок та хліб, який по-сусідству випікає Мімоза.

Галасна Бесарабка, сотні людей що пробігають повз, невгамовні паркувальникі та ви, з келихом нефільтрованого Ріслінгу. Такий парадокс життя - тільки в Барвінку. Ну і як бонус - завжді до келиху можна взяти піцу у Слайсі.


Рекомендації: моцарела з абрикосами та келих Jo Jo.
101 wine bar


Це прекрасне та лаконічне місце, де світло просочується крізь ряди винних пляшок основної зали Goodwine, по вихідних переповнене бажаючими погомоніти. Головні оздоби 101 - це сам бар та відкрита кухня. Вони прибирають відстань між гостем та командою, створюючи постійний діалог, що існує як у досить стриманих, так і щирих рамках.Тут велике меню, в якому є і класика, і натуральне, а ще можна взяти будь-яку пляшку з винної зали Goodwine (вартістю від 500 гривень) та розпити її з закусками 101.


Ми любимо цей бар за культуру пиття, широкий вибір та сомельє, які відкриті допомогти знайти з довгого переліку щось власне твоє. Так, іноді може здатись, що 101 - це місце дуже для своїх, але не бійтесь зайти всередину.


Вони також організовують великі дегустації натурального вина (до 30 позицій за раз) для сомельє та власників барів, гастрономічні вечері з food pairing, а за кухню тут відповідає талановитий шеф азійського напрямку - Сергій Хеґай.


Рекомендації:

келих сміливого Manzoni Bianco Fontanasanta (Foradori, 2019 року).


Pure & Naive


Так переродилась Асамблея. У місце, де разом винний бар та винна лавка, вечеряють на газоні, а замість назв вина у меню - асоціації. "Квіткова теплиця", "антикварна лавка" чи може "полуниця у сметані".Тут відчувається, що між гостем та пляшкою намагаються зменшити кількість перешкод, адже ціль - це щоб ви, врешті решт, спробували. І вже після, відкривши для себе вино, шукали для нього слова власноруч.


Зиму та весну 2019 року foodies присвятили роботі над Асамблеєю, а зараз ми раді, що обставини вивели команду до нового, дуже особистого формату. Але сюди все ще можна зайти на той самий тартар, що ми створювали разом - на гарбузовому хлібі, з крихтами карамелі та маринованим яблуком.


Слідкуйте за їхніми афішами якщо цікаво потрапити на моно-сортові дегустації.


Рекомендації:

печені перці з бринзою та келих "бабиного літа" (сорт альбільйо, Alfredo Maestro, 2019 року).


Guilty Wine Bar На наш суб'єктивний погляд, це місце нарешті розкрило справжній міський шарм Воздвиженки.

Після зміни власників, управлінської команди та сомельє Guilty Wine Bar взяв напрямок натуральних вин келихами, щотижневих поп-апів з друзями та сусідами (наприклад, поп-ап кафе Яєчко із засновником Городской Парикмахерской Пашею Сергєєвим) та вечірнього гомону, розвернутого на пів вулиці.


В меню ви знайдете як знайомі класичні позиції, так і нову чудернацьку натуральщину, що тільки підвезли до Києва.


Coffee Jazz Bar


Маленький бар на Подолі, майже навпроти Житнього ринку. Тут сезонно оновлюється меню, отож зловити та порекомендувати щось саме зараз - складно, адже вже завтра все може змінитись.

Ми радимо цей бар, щоб відчути що вино - міська історія, і ним так добре насолоджуватись спостерігаючи за трамваями та перехожими.


Також зверніть увагу на те, що тут регулярно, прямо на сходах, грають якісний джаз. Тому беріть на ринку вересневі сливи, келих у команди Jazz Coffee та відчувайте місто.
Ресторани з натуральними винами у менюWhite Noise, міське бістро при готелі Bursa, де взявши келих натурального можна провести час або під дахом товстих стін, що вже давно спостерігають за життям Подолу, або піднятись на терасу та зустріти там захід місцевого сонця. В першу чергу Білий Шум - це місце про їжу, але декілька позицій органічного вина з широкою географією варті уваги. Василь Гроголь радить медову нефільтровану помаранчеву Macabeu Brisat від Іспанської Metamorphika.Середземноморська Чайка від Ігоря Сухомлина та Валерія Гальперіна, де за натуральне відповідає Санта Рутдідзе, а це означає що на вас чекатимуть сміливі і вишукані позиції водночас.Дилетант від Слави Балбєка, де у короткому меню з 6 позицї п'ять мають позначку "bio". Наразі тут збалансована карта з гастрономічними винами, які доповнюватимуть ваші сніданкі та вечері, але водночас є самостійною компанію чи останнім келихом дорогою до подільского дому.


Сашко Боровський, керуючий та наш друг, рекомендує починати знайомство з французького омлету на пару з натуральним просеко - "березовим квасом у пляшці" (цитуємо), але пошепки ділиться, що нетипове плотне розе з Абруццо, Італія, його улюблене. В Дилентанті нас хочуть м'яко захопити світом натурального вина, і в один день гості й не помітять, як приєднаються до ряду його щирих поціновувачів. Сашко обіцяє, що у наступном винному меню плануються декільки сміливих кроків.Тайський Привіт від Даші та Міши Кацуріних, де завжди можна спробувати щось з порад Роми Ремєєва (головний сомельє Goodwine) - оранжі, пет нати та все те, що відносять до напрямку фанкі вин серез натуральних!


Вирушайте на пошуки, друзі!


Зібрали та розповіли про місця ваші Foodies

Яна Жадан та Христина Скрипка