Форшмак прабабусі Софії. Настя Калита


Настя Калита - головна редакторка Your Art, журналістка та наша подруга, ділиться спогадами та сімейним рецептом форшмака, символа святковості буття і сімейного застілля. Читайте, згадуйте та пишіть нам про свої гастрономічні скарби.У моїй сім’ї готувати — це не просто вміння, яке допомагає задовольняти фізіологічні потреби; це, перш за все, професія практично усіх жінок мого роду (крім мене).


Скільки я себе пам’ятаю, готували всі: прапрабабуся Марія споряджала їжею цілі села, коли когось ховали або хтось одружувався; прабабуся Софія була головним шефом у різних дитячих садочках Києва; бабуся Наталія завжди працювала в кулінарних цехах продуктових магазинів СРСР; а мама Віта відкрила власну кулінарію. На мені щось обірвалось, і зараз я почала готувати лише після народження дитини. Разом з сином відкриваю в собі нові здібності :)

До 10 років я виховувались в осередку єврейської кульутури. У початковій школі в Києві «Сімха-Хабад» кожного місяця (чи навіть тижня) велика увага приділялася вивченню традиційної кухні та культури єврейського народу (предмет так і називався — КЄН). Там на просторій чистій кухні я вчилася разом з іншими дітьми випікати мацу, їсти правильно рибу (на деякі свята прийнято їсти лише голову), варити напої з сухофруктів та ягід (дорослі п’ють вино, а нам завжди давали “дитячий” варіант напою, обов’язково червоного кольору!) і т.і. Вдома ж прабабуся заохочувала дізнаватися ще більше.Так я запам’ятала її рецепт форшмаку — страви, яка була нам радше за свято та ставала винятком, аніж закономірністю. Одразу попереджу — все дуже просто, навіть не думайте, що на це піде купа часу.Потрібно взяти:

10 філе оселедцю (на ваш смак, але я завжди беру Матіас, так страва виходить більш ніжною),

3 зелених яблука,

3 варених яйца,

3 маленькі цибулини,

60 грамів вершкового масла та спеції — за смаком (я додаю лише трави).


Багато хто додає хліб, але рекомендую цього не робити!


Далі все, як у книзі мексиканської письменниці, представниці магічного реалізму, Лаури Есківель «Шоколад на крутом кипятке» (до речі, раджу прочитати усім хто любить готувати) — починається справжнє чудо. Усі інгредієнти ріжемо кубиками, закидаємо у блендер та доводимо до стану мусу. Перед подачею суміш краще охолодити та підготувати грінки з чорного хлібу. 


Смачного форшмаку!


Свої історії можна надіслати на hello@foodieskyiv.com

Рецепт, фото та слова Насті Каліти