Хліб, Сана. Рецепт у нашому зошиті.

Сана Шахмурадова - одеситка, що проживає у Канаді, художниця та візіонерка, любить випікати хліб. Одного разу ми попросили її розповісти нам як це відбувається, поділитись інтимним моментом. І вона погодилась. Читайте, відчувайте та пишіть нам про свій хліб.
Я вдало спробувала багато різних рецептів, але до душі найближчий - найпростіший рецепт, який не потребує нічого крім води, борошна та дріжджів.


Мене це вертає покоління назад, до моїх прабабусь яких мені ніколи не довелося зустріти особисто.

Тісто мені нагадує плоть, а сам процес росту завжди для мене чудо. 


Я начебто не знаю що воно має піднятися і щоразу тішуся, і дивуюся від тої швидкої метаморфози.


Після того як я заливаю одну чайну ложку сухих дріжджів теплою водою (може чверть склянки на око), додаю трошки солі, накриваю рушником і залишаю на сім хвилин у тепленькому місці.


Вертаючись до миски з дріжджами і водою (бажано великої і глибокої), я просіюю  трошки більше склянки борошна, може одну з половиною, додаю щіпку цукру, вливаю теплу воду, склянку без чверті, і починаю місити.


Для мене це дуже інтуїтивний і медитативний процес, я говорю до тіста, і якщо воно просить в мене більше борошна, я слухаюся і додаю. Все на око, і все інтуїтивно. Але здебільшого всі ці пропорції працюють як слід.


Замісивши тісто до путя, я змащую миску олією та ставлю в неї тісто (має вийти така собі гарненька куля), накриваю рушником і залишаю знов у теплому місці на пів години, воно має збільшитися приблизно у три рази.


Вертаючись до тіста, я знов формую кулю, і лишаю ще на пів години або сорок хвилин, ніколи не рахую точно.


Тим часом духовка вже має потихеньку грітися, до 200 градусів десь.


Вертаючись до тіста в останнє, я перевіряю чи зберіглася куля, якщо ні, трошки рівняю, і на змащене олією і сприскане борошном деко відправляю пектися на 30-40 хвильок до золотистої скоринки, знов ж таки все інтуїтивно і на око, ні в якому разі протягом цього часу піч не відкривати, можна лиш наприкінці коли час перевіряти остаточно.Перед випіканням можна сприскати кульку водою.


В моєму випадку найважливішими чинниками є тиша, чистота думок та самого простіру, внутрішній спокій та радість.


Декілька разів моє тісто падало, і все це те через то що я говорила по телефону чи дуже поспішала і нервувала.

Навіть  пропорції не так впливають на красу та якість тіста як такі собі метафізичні фактори. 

Щасти! 
Свої історії можна надіслати на hello@foodieskyiv.com

Рецепт, фото та слова Сани Шахмурадової