Київський проект про культуру їжі,

а також гастроспільнота, що об'єднує містян

_MG_4556.jpg

Ми прагнемо робити так, щоб наше улюблене місто - Київ - було справді смачним. Смак та їжа -  це культура побуту. З одного боку, ми не мислимо себе без їжі як живі істоти, з іншого - замислюємось про те, чим є їжа якщо вийти за межі базових потреб. 

Foodies працює та створює на цій тонкій межі, що з'єднує поняття їжі як найпростішої необхідності з їжею як осередком пам'яті, вмістилищем традиції та проявом вибору. 

Ми почали як велика мрія двох маленьких друзів - зібрати знайомих та незнайомців за одним столом і поділитись своїм відчуттям моменту. Прожити вечір і запам'ятати усі його деталі - смаком. Від тарілок та обрію, музики та вина до страв і кумедних конфузів. Це сталось майже шість років тому. Наразі Foodies - це гастрономічна спільнота яка об'єднує культурну ініціативу, foodies catering та foodies agency - агенцію з гастро-консалтингу.  

Сьогодні ми провели вже більше 10 таких вечер, кожну присвячуючи шеф-кухарям чи продуктам, які є нашим джерелом натхнення та самооствіти. Рене Редзепі, Ален Пасар, Йотам Отолєнґі, Даніел Хам, кріплені вина, сезонна кухня, фермери та городи. Ми сервірували столи у закинутих їдальнях, амфітеатрах, між рядами Житнього ринку та у столярній майстерні, а також на пероні колишнього заводу разом з KyivWine.

 

Ми влаштували перші українські дворові бранчі разом з Каштаном, створивши міську традицію та підштовхнувши виникнення великої кількості прекрасних подібних ініціатив по всьому місту. Для The Village Ukraine ми неодноразово писали про сезонні фермерські продукти та календар ринку, а для Anywell Magazine ділимось простими і щирими рецептами, також ведемо колонку про гастрономічну культуру для журналу Aeroplan.

 

В якості гастро-кураторок, ми запустили особливе меню української комфортної їжі для бару 1818, повернувши на столи київської молоді печінковий торт, вінегрет та банош. Протягом півроку ми працювали над ідеєю та запуском неймовірного проекту - необістро Асамблея. З ними ми створили сет-вечері, відкриваючись лише двічі на тиждень, а також шукали відповідь на те - яка вона, їжа сучасного українського необістро? 

 

Наразі foodies працюють над створенням Libermann Garden - простором міської рекреації. Відповідь на потреби сучасних киян з екологічним підходом та сталим розвитком. Ранкова випічка та кава, органічні вина, суботні гастрономічні бранчі, а також майданчик для культурно-освітніх подій у старому місті. 

Яна Жадан та Христина Скрипка,

ваші foodies